Informacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie przywracania działalności bibliotek uczelnianych

W związku z wdrożeniem drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 (m.in. otwarcie hoteli, galerii handlowych oraz bibliotek) informujemy, że możliwe jest stopniowe przywracanie przez uczelnie działalności domów studenckich i bibliotek uczelnianych. Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, a także zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem użytkowników oraz pracowników domów studenckich i bibliotek, przedstawiamy rekomendacje dla uczelni w zakresie bezpiecznych warunków zakwaterowania w domach studenckich oraz funkcjonowania bibliotek uczelnianych. Zalecenia te są zgodne z rekomendacjami i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Działania uczelni związane z przywracaniem funkcjonowania domów studenckich i bibliotek, powinny być dostosowane do sytuacji faktycznej, w jakiej znajduje się dana uczelnia ze względu na stan epidemii.

W przypadku przywracania działalności bibliotek uczelnianych rekomenduje się ich otwarcie, z wyłączeniem możliwości użytkowania i pracy w czytelniach.

W zakresie przywracania funkcjonowania bibliotek uczelnianych w trakcie epidemii COVID-19 rekomenduje się wytyczne dotyczące bibliotek zamieszczone na stronie Ministerstwa Rozwoju.


Informacji na temat walki z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa należy szukać w oficjalnych źródłach. Zachęcamy do śledzenia strony www.gov.pl/koronawirus.

Źródło: https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-w-sprawie-mozliwosci-przywracania-dzialalnosci-domow-studenckich-i-bibliotek-uczelnianych?fbclid=IwAR1bCKdFcMZIkQnQ0CqaPfZkX0H2idofeudbkQE8ncj5CQITP2l4zwetrEQ